Óóóóó, csííípőőős csííírkeszárny! OMG! …ez naggyon finommm! 🙂

A kalóriatartalmát meghatározni elég nehézkes, mindenhol mást írnak. A hús az „csak” hús, annak nem több az energiája, mint bármi hasonlónak, a bőr viszont megnyomja. DE! Abból kisül a zsír jó része, ki tudja mennyi. Szóval, kipróbáltam és működik. Ha nem szénhidráttal eszed, mint rizs, burgonya, kenyérféle, stb., hanem zöldséggel, akkor nem okoz súlyemelkedést, mert a fehérjéből izom, a zsírból energia lesz. Persze nem lépheted túl a számodra szükséges energiabevitelt. Könnyű ezt kimondani és elgondolni, de hidd el nem könnyű megállni, hogy ne egyél belőle még egyet-kettőt, mert eszméletlenül finom.

Ez az az étel amiből nem illik egy adagot készíteni. A recept egyszerű, egy kg csirkeszárnyhoz 20g MINDENREJÓ fűszekeverék (vagy 15g só, bors és fokhagyma), 1 teáskanál fokhagyma granulátum, 1 evőkanál mustár és 10g erőspaprika krém (PISTÁZD MEG!!! 🙂 )

Az egész mehet egy tálba, vagy akár közvetlenül a tepsibe és jó alaposan forgasd össze az egészet.

Rendezd el a szárnyakat szépen egymás mellé. Ne legyenek egymáson hegyben, mert akkor egyenetlen lesz a sülés. Fedd le alufóliával úgy, hogy a fényes fele legyen befelé, majd mehet a 250C°-ra előmelegített sütőbe. A sülési idő a következőképpen alakul. Megsül egy óra alatt, de ha igazán jóra akarod akkor hagyd másfél óráig. Akkor lesz olyan, hogy leesik a husi a csontról. Úgy leszippantod róla, mintha valami mini saslikpálca volna a csont. Brutál jó!

A zeller és a sárgarépa nagyon kevés kalóriát tartalmaz. 100g-ban mindössze 31 és 40 kCal van. Ha felesbe készítjük akkor kb 35kcal-t. Egy mekis hasábburgonyában 290kcal van, ebben csupán a kb. tizede. Még ha hozzászámoljuk azt a teáskanál zsiradékot, akkor is hatalmas a távolság a kettő között. Gondolom vágod a különbséget.

Az elkészítéséhez fejenként 20-25dkg kockákra vágott zellert és sárgarépát (lehet fagyasztott is), pici aprított hagymát, teáskanálnyi zsiradékot és 4g fűszerkeveréket keverünk.

Fedő alatt pároljuk, először nagy lángon, majd ha főni kezd közepes lángon puhulásig. Én a végén kicsit le is szoktam pirítani. Ha ressen szereted elég, ha nagylángon megpirítod.

Ha letelt az idő vedd le a fóliát és légkeveréssel pirítsd meg az egészet ropogósra. Ha sok lé volna még alatta, öntsd le. Most már oda kell figyelni rá, nehogy megégjen. Ha már serceg és csodálatos pirult illata van, akkor valószínűleg elkészült.

Ha „esetleg” maradna belőle akár reggelire, akár vacsira el fog fogyni. Van erről egy bejegyzés, ha érdekel nézd meg. A következő gomb odanavigál.

Már csak annyi dolgod van, hogy egy szép tányérra kitálald ezt a csodát és jóízűen elfogyaszd.

Kívánom, hogy mihamarabb elérd a célod!

SEGÍTEK NEKED LEFOGYNI! 😉